Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përfundimi i procesit të votimit, reagon ambasada e SHBA në Kosovë: Inkurajuese që kaq shumë qytetarë dolën të votojnë pavarësisht motit dhe pandemisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

07e0d1c5d587b56cb0caeac2859e6488

Ditën e sotme janë mbajtur zgjedhjet parlamentare në Kosovë, ndërkohë që në orën 19:00 është mbyllur edhe procesi i votimit.

Pas mbylljes së votimit ka reaguar edhe ambasada e SHBA në Kosovë, në reagimin e të cilës shkruhet se është inkurajuese kur shihet një numër i madh i qytetarëve që votuan, pavarësisht motin e keq dhe pandeminë.

Ambasada u ka bërë thirrje qytetarëv dhe partive politike që t’i jepet kohë KQZ’së dhe institucioneve të tjera për numërimin e votave.

“Inkurajuese për të pare që kaq shumë qytetarë dolën të votojnë paqësisht sot, pavarësisht nga moti dhe pandemia. Tash është e rëndësishme që KQZ’së dhe Institucioneve tjera në Kosovë t’iu japim kohë dhe hapësirë për t’i numëruar votat dhe për të bërë punën e tyre”, thotë ambasada.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img