Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Përfundimi i ekspertëve: Stërvitja me stomakun bosh ndihmon për rënien nga pesha

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktiviteti fizik, stërvitja dhe vrapimi me stomakun bosh ndihmojnë ndjeshëm në humbjen e peshës.

Në këtë përfundim ka dalë një studim i kryer së fundmi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas ekspertëve të dietës, për të gjithë ata që duan të kenë një trup perfekt apo pë rata që duan të humbasin shpejt kilet e tepërta, duhet të vrapojnë por duhet ta bëjnë këtë gjë me stomakun bosh.

Sipas ekspertëve të fushës djegia e kalorive me stomakun bosh është një proces shumë më i lehtë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img