Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Përfshihet nga zjarri një sipërfaqe me ullishte në Ndroq, rrezikohen banesat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sipërfaqe me ullishte është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në fshatin Shesh në Ndroq.

Vatra e zjarrit po favorizohet nga era për t’u përhapur me shpejtësi në zonën me ullinj.

Nga zjarri i rënë rrezikohen edhe banesat aty pranë. Ndërkohë forcat zjarrfikëse kanë mbëritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen dhe përhapjen e flakëve.

Më shumë

spot_img
spot_img