Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përfshihet nga flakët spitali Covid, humbin jetën katër pacientë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një spital Covid në Brazil, ku katër pacientë kanë humbur jetën.

Gjatë orëve të para të mëngjesit spitali Covid është përfshirë nga flakët e zjarrit.

Sipas mediave vendase mësohet se flakët u vunë menjëherë nën kontroll nga zjarrfikësit dhe u bë i mundur evakuimi i 35 pacientëve.

“Si rezultat për evakuim total dhe izolim të njësisë së urgjencës, 35 të sëmurë janë transferuar në Urgjencë. Fatëkeqësisht 4 persona kanë ndërruar jetë” njoftojnë autoritetet e Brazilit.

Bashkia e Arakazhu nuk ka dhënë detaje të tjera, ndërkohë që autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img