Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Përfshihet nga flakët kurora me pisha në lagjen “Demokracia” në Kurbin, zjarri rrezikon banesat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Flakët kanë përfshirë kurorën me pisha në lagjen “Demokracia” në Kurbin, ndërsa përhapja e tyre po rrezikon edhe banesat e 10 familjeve aty pranë.

Deri më tani 120 hektarë pyll janë në flakë, ndërkohë që zjarri vijon të përhapet.

Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, por situata është shumë problematike.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img