Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Përfshihet nga flakët hoteli në mes të kryeqytetit, humbin jetën tetë persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një hotel në qendër të kryqytetit letonez është përfshirë nga flakët ku si pasojë kanë humbur jetën tetë persona të cilët kishin shkuar për pushime.

Kati i gjashtë i ndërtesës dhe çatia u përfshinë nga zjarri ku fatkeqësisht humbën jetën tetë personat.

Zjarrëfikësit menjëherë shkuan në vendin e ngjarjes ku bënë të mundur shuarjen e flakëve dhe evakuimin e 24 personave të tjerë të cilët po qëndronin në ambjentet e këtij hoteli.

Ndërtesa është e vendosur në qendrën tregtare të Rigës afër stacioneve kryesore të autobusëve dhe hekurudhave të qytetit.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img