Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
30 %
5.1kmh
0 %
Mar
1 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 25 Janar, 2022

Përfshihet nga flakët bujtina në Shkodër, zjarrfikësja niset drejt vendngjarjes

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një bujtinë në fshatin Reç është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Shkodër. Mësohet se është djegur lokali në bujtinë, ku paraprakisht dyshohet se shkak për rënien e zjarrit është bërë një shkëndijë elektrike.

Burime për me dije bëjnë me dije se biznesi agro-turizëm ishte hapur vitet e fundit, por fatkeqësisht i gjithë investimi u shkatërrua nga flakët që u përhapën me shpejtësi.

Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar, ndërsa drejt vendngjarjes është nisur Policia dhe zjarrfikësja, e cila do të angazhohet për shuarjen e flakëve.

Malësi e Madhe/Informacion paraprak:

Rreth orës 20:20, jemi njoftuar në sallën operative nga shtetasi Xh. M., se në lokalin e tij të quajtur “Bujtina” në fshatin Reç, Bashkia Malësi e Madhe, ka rënë zjarr. Paraprakisht dyshohet se shkaku ka qenë një shkëndijë elektrike. Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img