Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Përfshihet nga zjarri banesa në Tiranë, policia: Dyshohet se pronari ia vë vetë flakën…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a970d786cffd2d66eebc052cc3f5b7ce

Një ngjarje e rëndë, por fatmirësisht pa viktima është regjistruar mbrëmjen e sotme në kryeqytet.

Në “rrugën e Dibrës” një banesë është përfshirë nga flakët, dhe ka pasur vetëm dëme materiale. Një person që ka qenë në banesë është evakuuar menjëherë.

Policia është njoftuar dhe ka konstatuar se rasti në të njejtën banesë është i përsëritur, brenda pak javëve. Grupi hetimor është në vendngjarje, por paraprakisht dyshohet se pronari ia vë vetë zjarrin banesës, për qëllime përfitimi siguracioni, dhe jo vetëm.

Zjarrëfikësja bëri të mundur shuarjen e flakëve duke frenuar përhapjen e saj në banesat e tjera.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img