Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Përfshihet nga flakët apartamenti në zonën e “Astirit” në Tiranë, banorët dalin jashtë të tmerruar (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

25412e0297c333ea0c661aa8ee85d065

Një apartament është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në zonën e “Astirit” në Tiranë.

Ende nuk dihet se çfarë e ka shkaktuar zjarrin, ndërkohë që ekipet e zjarrfikësve ndodhen në vendngjarje për shuarjen e flakëve.

Banorët e pallatit kanë dalë të merruar nga banesa e tyre, ndërsa nuk bëhet me dije nëse ka persona të lënduar, ndërkohë që dëmet material janë të mëdha.

“Me datë 21.01.2020, rreth orës 23:00, në rrugën “Mikel Maruli”, ka rënë zjarr në një banesë, ku ka vetëm dëme materiale. 

Sherbimet e Policisë kanë bërë të mundur evakuimin e banorëve dhe nuk ka rrezik për ta. Zjarrfiksja ndodhet në vendngjarje dhe po bënë të mundur fikjen e zjarrit. 

Vijon puna me grupin hetimor për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit”, thuhet në njoftimin e policisë.

Më shumë

spot_img
spot_img