Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Përfshihen nga zjarri kodrat me bimësi në Vlorë, digjen disa dynym tokë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr masiv ka përfshirë diten e sotme kodrat midis fshatit Mavrovë dhe Drashovicës, në Vlorë. Zona e përfshirë nga flakët është me bimësi dhe shkurre, ndërsa është djegur disa dynym tokë.

Ende nuk është bërë asnjë ndërhyrje nga mjetet zjarrfikëse për shuarjen e flakëve, të cilat po përhapen me shpejtësi për shkak të erës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img