Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
5.1kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Performanca baba e bijë më e klikuara për 2016-ën te “Kultura”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

795cadbe0625bd496c993e3b793354e4

Aktivitetet kulturore zënë hapësirën e nevojshme në Newsbomb.al dhe kështu ka ndodhur edhe në vitin që po mbyllim.

Për 2016-ën, në kategorinë e ‘Kulturës’ lajmi më i lexuar ka qenë performanca e këngëtares shqiptare, Dua Lipa, me babain e saj, gjatë koncertit në Prishtinë. Dua është kthyer në një prej modeleve të të rinjve shqiptarë, pasi ka arritur të depërtojë falë punës në tregun muzikor ndërkombëtar.

Rikthimi i këngëtares Marjola me Revolt Klan ka qenë lajmi i dytë më i lexuar në këtë kategori, i ndjekur nga reagimi i Artan Shkrelit për vendin pagan, fitueset e “Gruas së vitit” dhe shpallja e Ermonela Jahos si sopranoja më e mirë në botë. 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img