Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Përfaqësuesja e Kosovës bën historinë, shkatërron Bullgarinë në transfertë

spot_img

Lajme të ngjashëm

a9f9c6c2f06bacac4b74106f54ff2b01

Përfaqësuesja e Kosovës sapo ka shkruar historinë duke fituar për herë të parë në transfertë ndaj Bullgarisë me rezultatin 2-3.

Emocionet ishin të papërshkruara në stadiumin ‘Vasil Levski’ në Sofia. Milot Rashica, Vedat Muriqi dhe Elbasan Rashani ishin heronjtë e Kosovës.

Në paraqitjet e deritanishme në kualifikueset e Euro 2020, përfaqësuesja e Kosovës ka shkëlqyer me lojën e saj.

Me një moshë mesatare tepër të re, ekipi i Kosovës nën drejtimin e zvicerianit Bernard Challandes po zhvillohet pas çdo ndeshje, ndryshe nga kombëtarja e Shqipërisë e cila e ka humbur shkëlqimin e dikurshëm.  

Formacionet e ndeshjes së sotme:

Bullgaria: Mihaylov, Popov, Bozhikov, Goranov, Nedyalkov, Ivanov, Kostadinov, Nedelev, Despodov, Popov, Isa Mustafa

Kosova: Muriç, Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kololli, Voca, Halimi, Zhegrova, Celina, Rashica, Muriqi

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img