Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Përfaqësuesi taleban bën deklaratën: Gratë do mund të vijojnë punën, por jo në poste të larta

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zëdhënës i talebanëve është pyetur nëse gratë dhe pakicat etnike do të kenë një vend në qeverinë e re afgane.

Në një intervistë nënkryetari i zyrës politike të talebanëve në Katar tha se gratë mund të vazhdojnë në punën e tyre. Duke thënë se ato nuk do të kenë poste të larta apo të drejtojnë një institucion.

 “Në postet apo kabinetin e lartë mund të mos ketë grua”, tha ai.

Talebanët pritet të formojnë qeverinë e tyre të re në ditët në vijim, por mbeten për të parë sesi do të jetë sundimi i tyre në Afganistan.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img