Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Përdorte bizneset për trafik, kush është bosi shqiptar që bënte namin me kokainë në Britani (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Oltian Ademi është shqiptari i cili ka rënë në prangat e policisë në Britani, pasi përdorte biznesin e tij për të shitur kokainë dhe kanabis.

Siaps mediave vendase mësojet se Ademi ka përdorur dy bizneset e tij në Princes Avenue për të shitur drogë.

Në Hull Croën Court u paraqitën prova se Ademi, i cili jetonte në këtë shtet prej 20 vitesh, fitonte shuma të mëdha parash nga trafiku i drogës.

Gjatë aksionit oficerëve, të riut iu sekuestruan 1 mijë paund, peshore, disa telefona, një makinë numërimi parash dhe zarfe vetëvulosëse.

Ndërkohë, gjithashtu gjatë kontrollit iu gjetën doza kokaine me peshë 133 gramë dhe me vlerë 5100 paund.

Mes këtyre provave, shqiptarit iu gjetën edhe mesazhe telefonike që vërtetonin aktivitetin e tij lidhur me trafikun e drogës, ku personat e përfshirë në prodhimin e kanabisit e quanin “bos”.

Më shumë


spot_img
spot_img