Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përdori ilaçe popullore, Ministrja e Shëndetësisë infektohet me Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ab91737e83e926373470f34581f15d4f

Ilaçet popullore nuk janë aspak efektive ndaj Covid-19.  

Të paktën kjo është vërtetuar nga Ministrja e Shëndetësisë në Sri Lanka, Pavithra Wanniarachchi, e cila pavarësisht se ka konsumuar mjaltë me arra ka rezultuar pozitive ndaj koronavirusit.

Ministrja është izoluar menjëherë nga pjesa tjetër e të afërmve.

Ajo gjithashtu derdhi një kovë me ujë të “bekuar” në një lumë në nëntor pasi një njeri i vetëquajtur zot i tha asaj se do t’i jepte fund pandemisë.

Vendi ishullor prej 21 milionë banorësh miratoi përdorimin emergjent të vaksinës Oxford-AstraZeneca vetëm disa orë pasi zonja Ëanniarachchi ishte pozitive.

“Testi i saj i antigjenit u kthye pozitiv të Premten dhe asaj i ishte kërkuar të izolohet. Të gjitha kontaktet e saj të menjëhershme janë vënë në karantinë,” thuhet në njoftim të Ministrisë së Shëndetësisë në vend.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img