Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Përdhunuan dhe vranë studenten 21-vjeçare, Gjykata jep vendimin përfundimtar: Të dy shpallen fajtor, shqiptari dhe greku dënohen përjetë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Apelit me Juri të Përzier të Athinës ka vulosur fatin e dy të rinjve të cilët akuzohen se përdhunuan dhe më pas vranë Eleni Topaloudi.

Shqiptari Aleksandër Luca dhe shokun e tij grek Manolis Koukouras, përdhunuan e më pas vranë studenten greke Eleni Topaloudi, trupin e të cilës e hodhën në det.

albsig

spring

Autorët vazhdimisht gjatë seancave ia hidhnin fajin njëri-tjetrit për ngjarjen, ndërsa gjyqtarët dhe juristët njëzëri kanë vendosur që autorët të dënohen me burg përjetë, si autorë të kësaj ngjarje makabre.

Shqiptari dhe greku u dënuan për krimet e vrasjes me paramendim dhe përdhunimit në grup ndaj saj, studentes në 2018 në Rodos.

“Vrasja është kryer nga të dy të pandehurit për t’i mbyllur gojën vajzës. Nëse dikush nuk donte, ai do të thërriste për ndihmë. Të gjitha veprimet e tyre të mëvonshme dëshmojnë se gjithçka është bërë bashkë, me plan dhe me mashtrim” u tha në seancën e gjyqit.

Në shkallë të parë janë dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e vajzës dhe me 15 vite burg për përdhunim të saj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img