Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
75 %
2.6kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Përdhunuan 28-vjeçaren, arrestohet shqiptari dhe shoku i tij në Kroaci

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar dhe një kroat kanë rënë në prangat e policisë kroate, pasi akuzohen për përdhunimin e një vajze.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë shqiptari Herald Merolli 31 vjeç dhe Miroslav Lukic, 29 vjeç. Peronat në fjalë akuzohen për përdhunimin e një vajze italiane 28 vjeçe.

Mediat e huaja raportojnë se vajza e re kishte shkuar në Kroaci për pushimet  verën e kaluar, ku kishte rënë pre e përdhunimit.

Një mbrëmje, 28-vjeçarja nga Bassano, kishte dalë me kunatën dhe disa mikesha të saj, në një moment u gjet vetëm në një lokal në qendër të qytetit. Në këtë pikë iu afruan dy djem, ata me dhunë e morën dhe e dërguan në një zonë ku nuk kishte lëvizje dhe kryen aktin e tmerrshëm.

Pas hetimeve policia arrestoi personat në fjalë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img