Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Përdhunoi dy vajza italiane, dënohet taksisti shqiptar në Itali (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një taksist shqiptar është dënuar në Itali me 8 vite burg për përdhunimin e dy vajzave italiane.

I dënuari është Besnik Hoxha, i cili u arrestua në janar të vitit të kaluar me akuzën për përdhunim.

Sipas mediave italianëe Hoxha ka përdhunuar dy të vajza, të moshës 20 dhe 25 vjeç brenda makinës midis korrikut 2016 dhe nëntorit 2017,  ndërsa  po i dërgonte nga një diskoteka në shtëpi.

Vendimi për dënimin e taksistit shqiptar u mor nga një gjykatë në Milano të premten.

Prokuroria kërkoi një dënim prej 14 vite e gjysmë por gjykata mori vendimin për 8 vite burg.

 

Më shumë

spot_img