Hapësire reklamuese

Bota

Përdhunoi dy gra, aktori i njohur amerikan dënohet me 30 vite burg

Shkruar nga Newsbomb
Përdhunoi dy gra, aktori i njohur amerikan dënohet me 30 vite burg

Aktori amerikan Danny Masterson është dënuar me 30 vjet burgim të përjetshëm për përdhunimin e dy grave.

Dënimi vjen pasi një juri e shpalli Masterson fajtor për dy akuza për përdhunim në maj. Prokurorët argumentuan gjatë gjyqit se Masterson, një aktor i shquar, përdori rolin e tij në kishë për të shmangur përgjegjësinë për sulmet.

Gratë, dëshmia e të cilave çoi në dënimin e Masterson-it, thanë se ai u jepte pije dhe më pas disi të dehura ai i përdhunone me dhunë.

Sulmet ndodhën në shtëpinë e Masterson në zonën e Hollivudit në vitin 2003, kur ai ishte në kulmin e famës. Së fundmi ai ishte shfaqur në komedinë e Netflix 2016 The Ranch, por u hoq nga shfaqja kur u zbulua në mars 2017 se ai ishte nën hetim nga policia e Los Anxhelosit për përdhunim.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese