Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Përdhunoi 22-vjeçaren në plazh, Greqia lëshon urdhër arresti evropian për 48-vjeçarin shqiptar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një urdhër-arresti europian është lëshuar nga Prokuroria e Apelit të Selanikut për shqiptarin, që përdhunoi një 22-vjeçare në plazhin e Halkidikis.

Një shqiptar 48-vjeçar u identifikua si autori i përdhunimit ndaj një 22-vjeçarje. Pas ngjarjes ai është zhdukur dhe dyshohet se është arratisur nga Greqia.

Për këtë arsye, urdhri evropian është lëshuar në rast se ndodhet në një shtet anëtar të BE-së të arrestohet dhe t’u dorëzohet autoriteteve gjyqësore greke.

Autori akuzohet për përdhunim pas hetimeve, pasi u zbulua material gjenetik i AND-së së tij tek viktima.

Më shumë
spot_img
spot_img