Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Përcillet sot për në banesën e fundit ushtarakja, flamuri shqiptar ulet gjysmë shtizë në selinë e NATO-s

spot_img

Lajme të ngjashëm

Flamuri shqiptar është ulur gjysmë shtizë në selinë e NATO-s ditën e sotme në nder të nëntetares Zarife Hasanaj.

Sot është shpallur në vend ditë zie kombëtare. Ndërkohë në Pallatin e Kongreseve janë duke u zhvilluar homzhet për t’i dhënë lamtumirën e fundit ushtarakes që ra në krye të detyrës.

Trupi i pajetë i Hasanajt mbërriti dje në atdhe, ndërsa u dërgua në banesën e saj. Ndërsa sot në orën 13:00 ajo do të përcillet për në banesën e fundit pranë varrrezave të Dëshmorëve.

Zarife Hasanaj humbi jetën në Letoni pas shpërthimit të një mine, në kuadër të një misioni të NATO ndërsa mbetën të plagosur edhe dy kolegët e saj, major Klodian Tanushi dhe reshter Julian Kapaj.

Më shumë


spot_img

spot_img