Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Përcillet në banesën e fundit legjenda e futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është përcjellë në banesën e fundit në varrezat e qytetit të Prishtinës, në Dragodan kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri.

Legjenda e futbollit të Kosovës, talent i ekipit të Partizan Beogradit, u shua mëngjesin e së shtunës si pasojë e një ataku kardiak. Ai ishte 57 vjeç.

Në varrim kanë marrë pjesë familjarë, të afërm, miq, futbollistë e ish kolegë të tij. Të pranishëm kanë qenë edhe politikanë të lartë në Kosovë si dhe një delegacion nga klubi i Partizanit në Serbi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img