Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Përçarja në PD, raportuesi për Shqipërinë në CDU takon Këlliçin e Tabakun

spot_img

Lajme të ngjashëm

Raportuesi për Shqipërinë në CDU-në gjermane, Peter Beyer ka zhvilluar disa takime në Tiranë, ndërsa në pasdite pritet të ketë dhe një komunikim në përmbyllje të agjendës së tij.

Vizita e Beyer në Tiranë përkon me krizën në Partinë Demokratike. Politikani gjerman është takuar me dy deputetët e PD-së, Belind Këlliçi dhe Jorida Tabaku.

albsig

Tabaku tha se me Beyer diskutoi për një sërë çështjesh si sundimi i ligjit, lufta ndaj korrupsionit dhe zgjedhjet e 25 prillit.

Por Këlliçi u tregua më i drejtpërdrejtë, duke pohuar se bisedimet me Beyer u përqendruan te Partia Demokratike. Sipas Këlliçit interesi kryesor i raportuesit të CDU-së për vendin tonë ishte fati i grupit të përçarë parlamentar dhe si mund te punohet për bashkimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img