Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
32 °
E diel, 22 Maj, 2022
spot_img

Përcaktohen 10 finalistët e fundit të Eurovision 2022, ja kush arriti të festonte

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Torino u mbajt nata e dytë e gjysmëfinales së kompeticionit më të rëndësishëm të muzikës evropiane “Eurovision Song Contest 2022”

Në skenën madhështore në PalaOlimpico performuan artistët e 18 shteteve. E para ishte Finlanda, që konkuroi me The Rasmus dhe këngën Jezebel.

Mbrëmjen e djeshme arritën të kualifikohen për në finalen e madhe 10 vende, të cilat janë:

Belgjika

Çekia

Azerbajxhan

Polonia

Finlanda

Estonia

Australia

Suedia

Rumania

Serbia

Ndërkohë, natën e parë të gjysëmfinales, natë e cila u hap me Shqipërinë, mirëpo “Sekreti”nuk arriti që të kalonte në finale dhe ishin këto vende të cilat arritën të kualifikohen:

Lista e plotë e finalistëve

Italia

Franca

Zvicra

Armenia

Islanda

Lituania

Portugalia

Norvegjia

Greqia

Ukraina

Moldavia

Hollanda

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img