Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

PËRÇAHET koalicioni i opozitës së bashkuar, aleati i vjetër i PD-së nuk firmos marrëveshjen me Bashën pasi është i pakënaqur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1358a75d549cf80dbd63bf6e5f6064c2

Kur mendohej se gjithçka ishte në rregull dhe opozita e bashkuar kishte krijuar koalicionin e saj me 14 parti që do të garojnë në zgjedhjet e 25 prillit në një listë të ëprbashkët, ka ardhur edhe përçarja.

Një nga aleatët më të vjetër të Partisë Demokratike, Nard Ndoka, i cili është edhe kryetar i Partisë Demokristiane, ka ngelur i pakënaqur nga marrëveshja e ofruar nga Lulzim Basha dhe nuk e ka firmosur atë.

Ndërkohë palët po vazhdojnë të negociojnë për të gjetur një marrëveshje, por kanë kohë deri në orën 22:00, kohë kur mbaron edhe afati për regjistrimin e koalicioneve në KQZ.

Më shumë

spot_img
spot_img