Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Përballen me gjykatën 2 gratë që akuzohen për vrasjen e vëllait të diktatorit Kim Jong-un

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy gratë të cilat akuzohen për vrasjen e Kim Jong-nam vëllait të liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un janë përballur me gjyatën.

Doan Thi Huong nga Vietnami dhe Siti Aisyah nga Indonezia, akuzohen që i kanë hedhur një lëng vdekjeprurës në fytyrën e Jong-nam në aeroportin e Malajzisë më 13 shkurt.

‘Daily mail’ bën me dije se ata u paraqitën në gjykatë në kryeqytetin e Malajzisë, të mbrojtura nga forcat speciale të policisë dhe nëse shpallen fajtore do të dëniohën me vdekje, por deri tani asnjë nga të akuzuartat nuk ka pranuar fajësinë.

Më shumë

spot_img