Për vetëm 10 sekonda në Abu Dabi shemben 4 kulla gjigante, u përdor 6 ton eksplozivë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 23:55 02-12-2020 Për vetëm 10 sekonda në Abu Dabi shemben 4 kulla gjigante, u përdor 6 ton eksplozivë (VIDEO)

Kanë mjaftuar 10 sekonda që 4 kulla gjigante me nga 144 kate të shemben në Abu Dabi të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Kullat ishin pjesë e kompleksit “Mina Plaza Toëers”, ndërkohë që për shembjen e tyre u përdor 6 ton eksplozivë.

Arsyeja kryesore e shembjes së kullave është plani për ndërtimin e një destinacioni të ri turistik në zonën ku ishin të ndërtuara.

Këto janë pamjet ku kullat gjigante shemben për pask sekonda me anë të shpërthimit të kontrolluar:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Theu këmbën duke luajtur me qenin, shikoni çfarë detyrohet të mbajë në këmbë Joe Biden (FOTO)
Arkitekt i integrimit europian, lejoi divorcin dhe abortin, ndahet nga jeta ish-presidenti francez »
Article Logic
Execution time: 0.013458967208862
array(1) { ["section"]=> string(96) "per-vetem-10-sekonda-ne-abu-dabi-shemben-4-kulla-gjigante-u-perdor-6-ton-eksplozive-video-229977" }