Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

‘Për Teatrin merret vendimi brenda natës’, Basha: Rregulla në hava, për krizën e njerëzve duhen dy javë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ababca70a70010c68ca36a4cb3bb48d6

Kryedemokrati Lulzim Basha teksa ka folur për krizën nga pandemia, ka deklaruar se qeverisë për Teatrin Kombëtar u morë vendimi brenda natës dhe u botua në Fletoren Zyrtare.

Sipas Bashës, për të mbështetur njerëzit iu deshën dy javë dhe nuk i ndihmuan.

Në një bashkëbisedim me gazetarët, ai ka theksuar se vendet e rajonit si Serbia apo Maqedonia e Veriut i kanë orientuar vendet e punës që para Covid-19, ndërkohë kryeministri Rama vetëm ka gënjyer.

‘Gjendja është dramatike. Këto biznese po shkojnë drejt falimentimit. Ende asnjë masë edhe për turizmin. Rregulla në hava, ndërkohë asnjë masë për ta mbështetur. Ndërsa fermerët në krizën më të madhe. Të gjithë ne i pamë fermerët në Korçë që hodhën patatet. Kulmi.

Po për Teatrin Kombëtar, brenda natës merret vendimi dhe botohet në Fletoren Zyrtare. Ndërsa për të mbështetur njerëzit iu deshën dy javë dhe nuk i ndihmuan. Në këtë situatë ajo që po ndodh edhe në vendet e tjera i kemi parë, si Maqedonia e Veriut apo Serbia kanë orientuar vendet e punës që para pandemisë. Edhe kanë vërtetuar paketa për sportet. Vendimet e kryeministrit gënjejnë’, tha ndër të tjera Basha.  

Kujtojmë që Këshilli i Ministrave i kaloi dje në pronësi Teatrin Kombëtar Bashkisë së Tiranës, me qëllim ndërtimin e një godine më bashkëkohore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img