Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
38 °
Sht
33 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Për të zbutur tonet? Pas përplasjes së Ramës me Jens Spahn, ministri tjetër gjerman mrekullohet nga Shqipëria: Pamje e mrekullueshme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri gjerman i Shtetit për Europën, Michael Roth, ka puiblikuar një foto nga Shqipëria, nga e cila ka mbetur i mahnitur. “”Shqipëria. Pamje e mrekullueshme”, shkruan ministri.

Ky postim i tij vjen vetëm pak ditë pas përplasjes së kryeministrit Edi Rama me ministrin gjerman të Shëndetësisë, Jens Spahn, pasi ky i fundit tha se vitin e kaluar 50% e rasteve pozitive me COVID-19 në Gjermani erdhën si pasojë e udhëtimeve në Ballkan.

Por i menjëhershëm ishte edhe reagimi i Ramës, i cili e ka cilësuar skandal deklaratën e Spahn, duke u shprehur se nuk do të lejojë që të portretizohet si një zonë rreziku për udhëtimet e pushimeve.

Mesa duket, ky postim i ministrit Roth është bërë për të zbutur tonet mes Ramës dhe Spahn, pasi ministri gjerman i bën reklamë Shqipërisë në prag të sezonit turistik.

LEXO EDHE: “50% e rasteve nga udhëtimet në Ballkan”, Rama përplaset me ministrin gjerman: Deklaratë skandal! Nuk do lejoj që Shqipëria…

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img