Për të 6-ën ditë radhazi, aktivistët nuk ndalen përpara parlamentit britanik

Publikuar tek: bota, më 16:51 23-04-2019 Për të 6-ën ditë radhazi, aktivistët nuk ndalen përpara parlamentit britanik

Me shumë se 100 përsona kanë marrë pjesë në protestën përpara parlamentit britanik për të 6-tën ditë radhazi.

Protestuesit i kërkojnë parlamentit britanik që të marrë masa për mbrojtjen e ambjentit dhe reduktimin e mbeturinave plastike të prodhuara në treg.

Në të njëjtën kohë mijëra protestues të tjerë kanë kaluar në rrugët e Londrës dhe kanë bllokuar qarkullimin.

Situata është bërë e ‘nxehtë’ pasi ka pasur shumë incidente me dhunë kundër policëve ndërsa deri tani më shumë se 700 përsona janë arrestuar.

Pritet të shikohet se çfarë ndikimi do kenë këto protesta në parlament.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas shpërthimeve të së dielës, Sri Lanka bllokon rrjetet sociale
Konsumuan duhan në universitet, shkarkohen nga detyra akademikët »
Article Logic
Execution time: 0.013767957687378
array(1) { ["section"]=> string(82) "per-te-6-en-dite-radhazi-aktivistet-nuk-ndalen-perpara-parlamentit-britanik-161571" }