Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

“Për t’i vënë të gjithë fajtorët me shpatulla pas murit”, studentët nuk ndalen, vijon PROTESTA

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mesa duket studentët nuk dinë të ndalen pasi edhe sot ata kanë paralajmëruar protestë dhe bojkot të mësimit nëpër fakultete.

albsig

Studentët kanë lajmëruar që të mblidhen në orën 10:00 tek korpusi universitar.

Për t’i vënë të gjithë fajtorët me shpatulla pas murit (rekrorët) dhe për t’ treguar që jemi të gjithë bashkë, studentë pa ngjyrime politike”, shkruhet në njoftimin e studentëve.

Sot është dita e 15 e protestës së tyre dhe studentët shprehen të vendosur për ta ccuar deri në fund kauzën e tyre.

Njoftimi 

Aty ku nisi historia e arsimit Shqiptar.
Aty per te vene me shpatulla pas murit te gjithe bashkefajtoret e ketij sistetemi Arsimor!
Korpusi eshte godina e pare universitare e ngritur, pra perfaqeson UT nga e cila dolen te gjithe universitetet e tjera.
Aty duhet te jemi te gjithe me te bashkuar se kurre per te cuar zerin tone ne veshin e te gjithe FAJTOREVE!
SHPERNDAJE!

238.jpg

158.jpg

 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img