Tirana
broken clouds
19.1 ° C
19.1 °
19.1 °
60 %
3.3kmh
75 %
Enj
19 °
Pre
21 °
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

“Për Kushtetutën, për Republikën, për Demokracinë”, E para voton Monika Kryeamdhi, Meta shkon pas saj (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka votuar e para pak minuta më parë në Tiranë. Pas saj, menjëherë ka votuar dhe Presidenti Ilir Meta.

Kryemadhi pasi hodhi votën, uroj komisionerët për nëj ditë të qetë dhe të mbarë, ndërsa kreu i shtetit bëri thirrje për Kushtetutën dhe Demokracinë.

“Për kushtetutën, për Republikën, për Demokarcinë, për Shqipërinë në Europë”, tha Meta nga kutia e votimit.

Pasi doli nga qendra e votimit në zonën e ish-Bllokut në Njësinë nr.5, Meta bëri thirrje për pjesëmarrje në votime pasi sot demokracia mbrohet me votë.

“Më në fund, erdhi kjo ditë e bekuar, kjo ditë e mrekullueshme. Edhe Zoti na ka ndihmuar sot që sovrani të ketë kushte sa më të mira për të shprehur vullnetin e tij. Sot cdo qytetar të votojë i lirë dhe me dinjitet.

Të zgjedhin kandidatët më të ndershëm, më patriot që do të punojnë për Shqipërinë. Presidenti ka një axhendë që mbivendoset çdo sekondë. Por punën më të rëndësishme sapo e realizova”, u shpreh më tej Presidenti Ilir Meta.

Screenshot 7 21
Screenshot 4 39
Screenshot 6 30
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img