Për korçarët s’ka gjumë sonte, përzënë dimrin me “Natën e Bardhë” (FOTOT)

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:31 01-03-2017 Për korçarët s’ka gjumë sonte, përzënë dimrin me “Natën e Bardhë” (FOTOT)

Bashkia e Korçës për herë të parë organizon "Natën e Bardhë" për ditën e verës ortodokse. Por, krejt ndryshe nga herët e tjera, sipas drejtoreshës së marrëdhënieve me publikun pranë kësaj bashkie, Larisa Katundi ky institucion deri më datë 14 mars në Pazarin e qytetit organizon çdo natë panaire dhe koncerte të ndryshme.

Duhet thënë se natën e sotme banorët e qytetit juglindor vetë organizohen në ndezjen e zjarreve në lagjet dhe rrugicat e tyre, çka simbolizon ikjen e stinës së dimrit dhe ardhjen e pranverës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndizet muri i Kryeministrisë nga mesazhet e qytetarëve, por këtë herë nga protestuesit (FOTOT)
Ish-ministri habit me veshjen e tij në mes të shiut te “çadra e lirisë” (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.012286901473999
array(1) { ["section"]=> string(74) "per-korcaret-s-ka-gjume-sonte-perzene-dimrin-me-naten-e-bardhe-fotot-70322" }