Hapësire reklamuese

Politikë

Për kë po flet Rama? “Ngjajmë me një cirk ÇAKEJSH e PELIVANËSH që shohin zgjedhjet si MOÇAL INTERESASH (E PLOTË)

Shkruar nga Newsbomb
Për kë po flet Rama? “Ngjajmë me një cirk

Kryeministri Edi Rama po mban fjalën e tij në Asamblenë kombëtare të Ps, ku do të prezantojë edhe emrat e qeverisë së re.

Rama në fjalën e tij tha se tha se në këtë mandate të tretë Shqipëria duhet të arrijë sa më lart dhe duhet që PS të fitojnë akoma më shumë besimin e shqiptarëve.

Kryeministri ndër të tjera u shpreh se duhet që një parti të angazhohet vazhdimisht për ta mbajtur gjallë Partinë e saj dhe jo vëtem gjatë zgjedhjeve.

Rama teksa ka shprehur pakënaqesinëe e tij nuk ka nguruar që disa t'i quaj "çakej e pelivanë që i shohin zgjedhjet si moçal intereshash".

Pjesë nga fjala e Ramës:

Një mugesë energjie dhe e vetë qytetarëve që ka gjithmonë në fushata zgjedhore shtyrja e pafundme e përballjes me thelbesoren të një kaptitali kaq të cuar sa është PS, jo vetëm humb cilësinë po është ende më e rëndë nuk përafron demokracinë duke bërë politikën dhe këtu edhe ne kemi kontriobutin fatkeq që i ngjajn një cirku. Dhe duket si punë cirku e cakejsh. Partia nuk mund të zgjohet vetëm kur vinë zgjedhjet dhe as nuk bëhet e gjallë si një mocal interesesh.

Nëse e duam që shqiptarët të na ofrohen më shumë mes dy palëve zgjedhjeve dhe nëse duam që Shqipëria e kësaj periudhe të historisë, që ne kemi fatin të shkruajm aq sa na takon pas dy zgjedhjeve të jetë ngjitur në majat, ku ne na takon, pastaj të kalojmë stafetën tek brezat e tjerë.

Padiskutim nuk bie në dyshim se makineria zgjedhore është e patjetërsushme në funkison të këtyre zgjedhjeve.

Padiskutim që nuk ka më keq sesa një parti e madhe që lidhet me një zinxhir të pandërprer humbjesh, por pa o ditur asnjë vlerë makinerisë zgjedhore.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese