Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
3.1kmh
40 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
12 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

“Për ju që nuk besoni!” Pa asnjë sëmundje tjetër, vdes nga koronavirusi 25-vjeçari në Greqi: COVID po na merr të rinjtë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7d86421e136e2114a664e7f9ab4e9d2b

Vdekja e një 25-vjeçari grek të prekur me koronavirus ka tronditur mbarë opinionin në Greqi.

Mediat greke shkruajnë se i riu Theodori Pavlidis ishte i shëndetshëm dhe nuk kishte asnjë sëmundje tjetër shoqëruese.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë një deputet i parlamentit grek, ndërsa miqtë e tij ngrenë zërin në rrjetet sociale dhe bëjnë apel për të gjithë ata që dyshojnë te rrezikshmëria e madhe e virusit vdekjeprurrës.

Situata nga koronavirusi në vendin fqinj është përkeqësuar, ndërsa spitalet janë të mbingarkuara. Ditën e djeshme u shënuan mbi 100 viktima, por shqetësues është edhe numri i pacientëve në intubim, mbi 500.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img