Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
31 °
Sht
36 °
Die
36 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Për herë të parë pas operacionit, Papa Françesku mesazh nga ballkoni i spitalit në Romë: Kam ndjerë mbështetjen e lutjeve tuaja, falenderime të përzemërta

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas operacionit urgjent 1 javë më parë, Papa Françesku ka bërë daljen e parë në publik nga ballkoni i spitalit në Romë, ku ka falenderuar besimtarët për lutjet e tyre.

Ai foli edhe për shërbimin shëndetësor në Itali, ku u shpreh se është një aset i çmuar, teksa bën thirrje që të gjithë të angazhohen për të vijuar me përmirësimin e sistemit shëndetësor.

“Kam ndjerë shumë afërsinë tuaj dhe mbështetjen e lutjeve tuaja. Falënderime të përzemërta. Në këto ditë shtrimi në spital, unë kam provuar se sa i rëndësishëm është një shërbim i mirë shëndetësor, i arritshëm për të gjithë, siç ka në Itali dhe vende të tjera. Një shërbim shëndetësor falas që siguron një shërbim të mirë të arritshëm për të gjithë. Ky është aset i çmuar. Ne duhet të dhe për këtë duhet të angazhohemi të gjithë, sepse i shërben të gjithëve dhe kërkon kontributin e të gjithëve”, tha Papa Françesku.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img