Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Për herë të parë, Çekia hap konsullatën për Jugun e Shqipërisë në Sarandë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Republika e Çekisë ka hapur një Konsullatë për Jugun e Shqipërisë në Sarandë. Kjo është hera e parë që në Sarandë hapet një konsullatë e tillë.

Mësohet se inaugurimi i Konsullatës Çeke në Sarandë do të bëhet të premten dhe konsulle e Republikës Çeke për Qarqet Vlorë dhe Gjirokastër në Sarandë do të jetë Lolita Poda Jorkiewitz.

Kjo konsullatë është hapur pasi këtë verë është vënë re dukshëm interesi i shtetasve nga Çekia për të vizituar Sarandën dhe pjesën jugore të Shqipërisë.

Më shumë
spot_img
spot_img