Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Për herë të katër, Gjykata e Apelit refuzon kërkesën e Enkelejda Hoxhës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme e Apelit ka refuzuar për herë të katër kërkesën e ish gjyqtares së Krujës Enkelejda Hoxha.

Gjyqtarja kërkonte ndryshimin e masës nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie”.

Kjo është hera e katër që Gjykata refuzon kërkesën e Hoxhës. Ajo ka kërkuar ndryshimin e masës me arsyetimin se ka  një djal autik që ka nevojë për kujdesin e saj dhe një vajzë të mitur, por gjykata ka marrë vendimin për mosndryshimin e masës.

Kujtojmë që pak ditë më parë Inspektorati i Lartë i Drejtësisë vendosi shkarkimin e saj nga detyra, pasi Hoxha kishte liruar nga burgu disa kriminelë të dënuar me burgim të përjetshëm.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img