Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Për herë të dytë brenda pak minutash, Rama thirrje naftëtarëve: Pa mbyllur grevën nuk ju’a qajmë dot hallin, ju lutem na jepni mundësinë t’ju ndihmojmë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8faa097cebbf4f20a51405ea55735e55

Kryeministri Rama reagon për herë të dytë brenda pak minutash për naftëtarët e Ballshit.

Kryeministri me anë të një postimi në ‘twitter’ rithekson se nëse nuk do ta ndalin grevën nuk do të mund të bisedojnë dhe t’i ndihmojë.

“Ideja se punonjësit e një kompanie private mund të bëjnë grevë kundër qeverisë për detyrimet e sipërmarrësit privat është e gabuar. Ju nuk e doni daljen në asistencë dhe e mirëkuptojmë, por ju’a përsëris, pa mbyllur grevën nuk ju’a qajmë dot hallin konkretisht përtej asistencës!

Edhe njëherë: Nuk ju kam ftuar në asnjë negociatë, sepse nuk kemi asgjë për të negociuar pasi qeveria as nuk e ka shkaktuar hallin tuaj, as nuk trashëgon mbi vete problemin e krijuar nga kompania private! Rafineria nuk është e shtetit. Ju lutem na jepni mundësinë t’ju ndihmojmë,” shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img