Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Për deputet kandidon në Fier por voton në Tiranë, Gramoz Ruçi: Sot fitues janë vetëm qytetarët, nga nesër do kemi një fitues dhe një humbës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka votuar pak minuta më parë në Tiranë. Ai ka hedhur votën dhe nuk ka bërë ansjë deklaratë në qendrën e votimit pasi Kodi Zgjedhor e ndalon, por ka folur për mediat jashtë saj.

Ruçi është shprehur se sot fitues janë vetëm qytetarët shqiptarë dhe politika duhet të heshtë.

“Sot është dita e qytetaëve. Unë kam bindje që sot do fitojë qytetaria e qytrtarëve shqiptarë. Ne duhet të heshim dhe të ndjekim procesin. Sot nuk ka as fitues as humbës. Sot fitojnë vetëm qytetarët.

Nga nesër e tutje do të ketë sigurisht një fitues dhe një humbës. Nga nesër fituesi do të administrojë fitoren pa eufori, ndërsa humbëri duhet të administrojë humbjen pa panik”, u shpreh ai.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img