Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
32 %
2.6kmh
0 %
Die
2 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Për çfarë do vijë Vuçiç, për të mirën e Shqipërisë apo Kosovës?”, reagon këshilltari i Metës: Rama e ka mik, shqiptarët JO

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilltari i presidentit Ilir Meta, Bledi Dervishaj, ka reaguar në lidhje me vizitën e presidentit Aleksandër Vuçiç në Shqipëri ditën e nesërme.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Dervishaj shkruan se vizita e tij në Shqipëri nuk është për të mirën e shqiptarëve apo të Kosovës.

Sipas tij arsyen e vërtetë të vizitës së presidentit serb e di vetëm kryeministri Edi Rama pasi ai e ka mik, ndërsa shqiptarët jo.

“Aleksandar Vučić nesër dhe pasnesër në Tiranë. Për çfarë vjen? Për të mirën e Shqipërisë, shqiptarëve apo të Kosovës? Kurrësesi që JO. Atëherë për çfarë vjen?!

Këtë e di veç ai që e ka ftuar. Ai e ka mik, shqiptarët JO”, shkruan ai.

Kujtojmë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të vijnë nesër në Tiranë në kuadër të takimit të radhës për nismën “Open Balkan”, por do të priten me protesta.

Ish-kryeministri Sali Berisha u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë që nesër në orën 16:00 të gjithë mbështetësit e tij të mblidhen në selinë e Partisë Demokratike. Më pas, siç bëhet me dije dhe në posterin e Berishës, të gjithë do të marshojnë drejt Kryeministrisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img