Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Përplasje mes policisë dhe qytetarëve në Kashar, banorët pretendojnë se një firmë kërkon t’u marrë pronat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Banorët e Kasharit kanë dalë në protestë, ndërsa situata është tensionuar dhe janë përplasur me policinë.

Banorët pretendojnë se një firmë kërkon që t’u marrë pronat dhe do të ndërtojnë një biznes në pronat e tyre.

albsig

“Jam banor e kam tokën time, është toka e babës.  Kjo tokë është në proces gjyqësor dhe vijnë hajdutët na shantazhojnë. Jemi sipas gjykaës dhe drejtesisë. Na kërcënojnë për tna marrë tokën” tha një banor.

“Ne po ecim me ligjin. Ne do bëjmë vetegjyqsim. Do dalim mes tokës le të na vrasin. Nuk na e marrin dot tokën” u shpreh një qytetare tjetër për “fax news”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img