Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Pentagoni konfirmon UFO-t? Mblidhet Kongresi amerikan pas 50 vitesh  

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kongresi amerikan është duke mbajtur mbledhjen e parë në mbi UFOT-t në 50 vjet. Në mes të Kongresit ka qenë Pentagoni të cilët kanë shfaqur një video, ku shihej një objekt fluturues i cili nuk mund të shpjegohej.

Në videon e publikuar shihet se si një objekt i vogël kalonte me zinxhir pranë një piloti ushtarak.

albsig

spring

Pamjet u shfaqën gjatë fjalës së Zëvëndës Drejtorit të Inteligjencës Detare, Scott Bray dhe nënsekretari i Mbrojtjes për Inteligjencën dhe Sigurinë, Ronald Moultrie.

Bray, teksa prezantoi imazhet dhe videot, tha se video dhe foto e trekëndëshave të ndezur mbetën të pazgjidhura për ca kohë, mirëpo sipas tij është e sigurt që këto mjete ishin pa pilot.

“Unë nuk kam një shpjegim se çfarë është ky objekt specifik,” tha ai.

Bray vazhdoi të theksojë se shumë raporte të UAP-së kanë një “sasi të kufizuar të të dhënave dhe raportimeve me cilësi të lartë” që “pengojnë aftësinë për të nxjerrë përfundime të forta në lidhje me natyrën dhe qëllimin e UAP”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img