Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

“Pengon thirrjen Ndërqeveritare BE-Shqipëri”, Rama takohet me presidentin e Bullgarisë, flasim për ngëçin Bullgari-Maqedonia e Veriut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga Sofje e Bullgarisë, ku po zhvillon takim me Presidentin Rumen Radev.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Rama shkruan se ka takuar presidentin Radev dhe kanë folur për marrëdhëniet dhe zgjidhjen e ngërçit kritik mes Bullgarisë e Maqedonisë së Veriut. Ndër të tjera kreu i qeverisë shkruan se ngërçi mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut pengon edhe edhe thirrjen e Konferencës Ndërqeveritare BE-Shqipëri.

“Sofje – Mëngjes pune me Presidentin Rumen Radev mbi marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale dhe nevojën për dialog mes palëve për zgjidhjen e ngërçit kritik mes Bullgarisë e Maqedonisë së Veriut (çka momentalisht pengon edhe thirrjen e Konferencës Ndërqeveritare BE-Shqipëri)” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img