Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Pemë të rrëzuara dhe sende që “fluturojnë” në ajër, jumbin jetën 11 persona nga stuhia

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinë, ku kanë humbur jetën të paktën 11 persona, ndërsa 102 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një stuhie që ka goditur lindjen e vendit.

Mediat e huaja bëjnë me dije se personat që kanë humbur jetën pasi nga era e madhe kanë përfunduar në lumin Yangtze, apo janë goditur nga pemët që janë rrëzuar në tokë.

Disa pamje të publikuara nëpër rrjetet sociale kanë treguar sesi erërat e mëdha kanë dëmtuar qytetin.

Nantong është qytet në juglindje të Kinës me tetë milionë banorë. Më shumë se 3,000 banorë janë detyruar të evakuohen, si pasojë e stuhisë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img