Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pëllumb Xhufi kundër Bujar Nishanit: Po sillet si kryetar partie

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

44549b48df337f9b3170af35efa41d2b

Historiani Pëllumb Xhufi ka kritikuar vendimin e presidentit Bujar Nishani për dekorimin e anëtarëve të Ballit Kombëtar dhe deklaratën e bërë sot ku pretendonte se janë rikthyer nostalgjikët e komunizmit.

Xhufi e ka konsideruar deklaratën dhe sjelljen e Nishanit si të një kryetari partie, ndërsa i ka sugjeruar të mësojë nga presidentët e tjerë nëpër botë se si i bëjnë deklaratat.

Presidenti po sillet si kryetar partie. Mirë është që ky president të shoh presidentët e tjerë nëpër botë se si i bëjnë deklaratat. Ne këtu të merremi me çështjen se presidenti e bëri punën e tij”, u shpreh Xhufi në emisionin “Njerëz në Fokus” në News 24.

Lexo edhe: Shqetësimi i presidentit: Po rikthehen nostalgjikët e komunizmit, dosjet nuk janë hapur

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img