Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Peleshi uron 4 Korrikun: Shqiptari i parë që emigroi në SHBA ishte nga Korça, një urë shpirtërore na lidh fort me këtë vend

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Thonë se shqiptari i parë që emigroi në ShBA ishte nga Korça . Sot kemi diasporën e vjetër dhe atë të re me shqiptarë nga Korça dhe gjithë Shqipëria që jetojnë e punojnë në SHBA – një urë njerëzore e shpirtërore krahas asaj strategjike që na lidh fort me këtë vend. GËZUAR

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img