Hapësire reklamuese

Politikë

Peleshi publikon pamjet: Dhe 1 ditë nga inaugurimi i Bazës Ajrore të NATO-s në Kuçovë

Shkruar nga Newsbomb
Peleshi publikon pamjet: Dhe 1 ditë nga inaugurimi i Bazës Ajrore

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka bërë me dije se edhe një ditë na ndan nga inaugurimi i Bazës Ajrore të NATO-s.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai shprehet se hapja e kësaj baze ajrore, që i shërben Aleancës Veri-Atlantike Ushtarakeështë një hap në fuqizimin e kapaciteteve tona ushtarake.

"Edhe #1Ditë nga inaugurimi i Bazës Ajrore Taktike të NATO-s në Kuçovë, një hap i madh në fuqizimin e kapaciteteve tona ushtarake. Ky zhvillim i rëndësishëm jo vetëm që rrit profilin tonë në skenën ndërkombëtare, por gjithashtu forcon angazhimin tonë për paqe dhe siguri në rajon," shkruan Peleshi.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese