Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Peleshi poston fotot: Dielli lind përsëri në Gjirokastër, janë eleminuar vatrat e zjarreve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi thotë se në Gjirokastër janë eleminuar vatrat e zjarrit.

Peleshi shkruan në Facebook, se falë punës së forcave ushtarake, zjarrfikëseve dhe forcave të tjera të Bashkisë, të cilat ai i falenderon, është bërë e mundur shuarja e vatrave të zjarreve.

Tashmë, thotë Peleshi, kërkohet vigjilencë dhe bashkëpunim me komunitetin.

“Dielli lind përsëri në Gjirokastër. Pas një nate mes zjarresh, falë punës së palodhur dhe me sakrifica te Forcave të Armatosura, forcave zjarrfikëse dhe forcave të tjera të Bashkisë Gjirokastër, vatrat e zjarrit janë eliminuar. Vazhdojmë vigjilencën dhe kërkojmë bashkëpunim komunitar për të identifikuar zjarrvënësit e qëllimshëm”, shkruan ministri Peleshi në rrjetet sociale.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img