Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Peleshi për “Defender Europe 21”: Kjo stërvitje mesazh për popujt e Ballkanit, e ardhmja është integrimi i plotë në strukturat euroatlantike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Mbrojtjës, Niko Peleshi ka mbajtur fjalën e tij me nisjen e stërvitjes më të madhe ushtarake e 30 viteve të fundit në vendin tonë, Defender 21.

Peleshi tja se dashura e shiptarëve për SHBA është e palëkundur, teksa tha se kjo stërvitje është një mesazh i qartë për popujt e Ballkanit, e ardhmja është integrimi i plotë në struklturat euroatlantike.

“Vullneti ynë për të qëndruar në krahun tuaj, në cdo rrethanë dhe sfidë, është i palëkundur. Forcat e Armatosura si pjesë integrale e kësaj stërvitje, kanë një mundësi për të treguar se janë në lartësinë e duhur. Dashuria e shqiptarëve për SHBA është e pakushtëzuar.

Vajzat dhe djemtë tanë me uniformë, janë krenaria e kombit tonë. Gjatë stërvitje do të bëhet testimi dhe koordinimi i përdorimit të aeroporteve, porteve.

Nuk kam as më të voglin dyshim se puna kolosale do të shpërblehet dhe Shqipëria do të dalë faqebardhë. Kjo stërvitje është një mesazh i qartë për popujt e ballkanit, e ardhmja është integrimi i plotë në struklturat euroatlantike,” tha Peleshi ndër të tjera.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img